Site Loader
г. Винница, ул. Шевченка 14

З 1 липня, відповідно до закону «Про ринок електричної енергії», робота нової лібералізована моделі ринку електричної енергії почалася з проведення перших торгових сесій по електроенергії на основі двосторонніх угод на денному, внутрішньоденного і балансовому ринках.

Ринок електроенергії двосторонні угоди

27 червня на сайті Української енергетичної біржі (УЕК) відбулися перші в історії України аукціони з обліку потреб населення в електроенергії і втрат в мережах (в рамках механізму розподілу зобов’язань з надання комунальних послуг (ПСО)).

Аукціон з двосторонніх контрактів на липень 2019 року охопить 138 ГВт-год електроенергії «Укргідроенерго» (за ціною 0,6738 грн / кВт) і 4144,8 ГВт-год «Енергоатому» (за ціною 0,5667 грн / кВт). Цей аукціон вивів Україну на новий ринок електроенергії і забезпечив гарантовану законом цінову стабільність для вітчизняних споживачів.

«Це дійсно визначна подія на ринку електроенергії»

За 4 дні до 1 липня, фактично почався запуск ринку, так як сегмент ринку двосторонніх угод відкривається першим, до запуску денного ринку, а також внутрішньоденного і балансуючого ринків. Торги проходили у формі спеціалізованої сесії, і я можу оцінити їх як успішні, і підтвердити факт запуску нової моделі ринку електроенергії в Україні «, — прокоментував підсумки аукціону голова Біржового комітету UEEX Олексій Дубовський. Докладніше про це можна дізнатися тут: www.ueex.com.ua.

Також 27 червня стартував перший аукціон з продажу електроенергії за двосторонніми договорами у вільному сегменті ринку. В рамках ЄЕП були проведені електронні тендерні пропозиції теплогенераторів, Калуської ТЕЦ (ціна за пікову і внепіковую-2,35 грн / кВтг), ПАТ «Центренерго» (+2,355 грн / кВтг за пікову і 1,103 грн / кВтг за внепіковую) і Кременчуцької ТЕЦ ( 2,402 грн / кВтг за пікову і 2,402 грн / кВтг за внепіковую). Ці торги заплановані на 2 липня 2019 року.

Ринок електроенергії на день вперед

30 червня, напередодні запуску нової моделі ринку електроенергії, напередодні запуску, на базі електронної платформи XMtrade / PXS державне підприємство «оператор ринку» успішно реалізувало свої одноденні пропозиції. У цих аукціонах взяли участь 192 компанії, які конкурували за 150,9 ГВт-год в торговельній зоні інтегрованої енергосистеми України (ІПСУ) і 9,4 ГВт-год на енергетичному острові Бурштинської ТЕС. Середня ціна реалізації в перший день роботи ринку, 1 липня, склала 1,594 грн / кВт * год в ІПСУ і 1,776 грн / кВт * год на енергетичному острові Бурштинської ТЕС.

«Ринок електроенергії заробив! Сьогодні відбулися перші торги на денному ринку. Вітаю ДП» Оператор ринку «, НЕК» Укренерго «,» Ощадбанк «і [Ігоря Насалика] [міністра енергетики та вугільної промисловості України-ред.] З успішним впровадженням важливою реформи для Україна «, — прокоментував успішне завершення торгової сесії заступник прем’єр-міністра України Володимир Кістіон, який курирує паливно-енергетичний комплекс України.

Запуск ринку на добу вперед також прокоментував міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, заявивши, що для запуску ринку було прийнято 100 нормативних актів і правил, причому третину нормативних актів розроблені фахівцями його Міністерства.

Внутрішньоденний ринок електроенергії

У той же протягом 30 червня виникли деякі проблеми з роботою електронної платформи XMtrade / PXS для торгівлі на внутрішньоденного ринку електроенергії, які були успішно вирішені вранці 1 липня. До сих пір результати торгів за 1 липня (докладніше про це можна дізнатися тут: www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/), залишалися неопублікованими.

Post Author: cardiomedservice