Site Loader
г. Винница, ул. Шевченка 14

Відповідно до Закону України № 922 «Про державні закупівлі» від 25 грудня 2015 року, з 01.04.2016 року всі державні замовники, незалежно від сфери господарювання, повинні здійснювати закупівлі тільки через авторизовані ЕТМ. У такий спосіб держава забезпечила прозорість проведення торгів і виключило можливість використання учасниками корупційних схем. Тендерні пропозиції на електронному аукціоні будуть оцінюватися автоматично. Деталі за посиланням: megasale.com.ua.

Держзакупівлі через Прозорро

Головний принцип системи Прозорро полягає в тому, щоб забезпечити проведення державних закупівель в онлайн-режимі за допомогою єдиного електронного майданчика. Прозорість, відкритість тендерних закупівель в Україні виражається в тому, що всі учасники можуть бачити пропозиції інших учасників тендеру разом з вартістю поставок продукції, надання послуг або виконання робіт. Завдяки цьому вдалося виключити корупційну складову зі сфери тендерних закупівель, усунути конкурентну дискредитацію учасників. Весь процес закупівель є максимально відкритим та прозорим.

Торги в даній системі мають масу переваг перед комерційними напрямками:

  • По-перше, в системі передбачений аналітичний інструмент – модуль BI Prozorro, який є безкоштовним.
  • По-друге, українське законодавство суворо регламентує правила проведення аукціонів, а також критерії вибору переможців.
  • По-третє, учасники електронних торгів на акредитованих майданчиках знаходяться на рівних правах, тому ніяких дискримінаційних умов, що стосуються учасників торгів, немає. 
  • По-четверте, брати участь в електронних торгах можна з будь-якої точки країни, а в разі виникнення спірної ситуації можна скористатися спеціальним механізмом оскарження.

Але український бізнес все більше віддає перевагу проведенню закупівель через ЕТМ, так як це дозволяє заощадити і при цьому отримати високий рівень прозорості закупівельної системи. 

Що можна купити і продати на Прозорро

За допомогою електронної торгової системи можна продати, купити, орендувати, здати в оренду або приватизувати об’єкти нерухомості (житлові, нежитлові, промислові), купити транспорт, земельні ділянки, комп’ютерну та офісну техніку, майно банкрутів, деревину тощо.

Наприклад, організатор тендеру може оголосити про закупівлю того чи іншого товару. При цьому в числі умов даного тендеру також може бути і його доставка до підприємства. Але правила проведення електронних торгів не забороняють замовнику створити 2 окремих тендера: один на закупівлю товару, а інший на його доставку. Це дає можливість замовити товар у постачальника, а його доставку — у іншого учасника.

Таким чином, система електронних торгів Прозорро – це проект, створений для організації взаємовигідного співробітництва держави та бізнесу. Закупівельні процеси, що протікають тут, відрізняються відкритістю, прозорістю, а також рівністю умов для всіх учасників аукціону.

Post Author: cardiomedservice