Site Loader
г. Винница, ул. Шевченка 14

Міністерство охорони здоров’я України виконає закупівлю більше 1,9 мільйона доз вакцини від COVID-19, виготовленої компанією Sinovac Biotech.

Купівля препарату буде відбуватися через компанію «Лекхім», яка є представником китайського виробника в Україні. Ще 30 грудня мінохорони здоров’я повідомило про намір придбати вказану кількість вакцини. Надійде вакцина до нас після завершення процедури реєстрації в КНР та інших державах, які будуть користуватися препаратом.

Міністерство повідомляє, що переговори почалися ще восени 2020 року, в результаті яких було досягнуто відповідної домовленості. Тим часом, в Офісі президента говорять про те, що Україна буде використовувати китайську вакцину з метою захисту найбільш вразливих до вірусу громадян, а також тих, хто виконує важливі функції, пов’язані з боротьбою проти пандемії.

Українці при необхідності вакцинуватися не повинні платити особисто. Для платників податків одна доза обійдеться в 504 гривні (фінансування з бюджету).

Арсен Жумаділов, голова «Медзакупівель, відзначив, що наша держава отримає кошти за вакцину назад, якщо її ефективність буде нижче за 70%. Також гроші будуть повернуті у випадку непередбачених наслідків: побічні ефекти, відсутність антитіл або ускладнення лікування при зараженні.

Відомості про китайську вакцину та компанію Sinovac

Sinovac Biotech – компанія, яка базується в КНР. Спеціалізується на виробництві вакцин ще з 2001 року. За 12 місяців виготовляється близько 300-500 мільйонів доз. Саме від даної компанії пацієнти отримали вакцини, спрямовані на лікування гепатиту A, B, а також різних штамів вірусу грипу.

Компанія Sinovac Biotech заявила, що ефективність вакцини проти COVID-19 становить 97 відсотків з посиланням на результати місцевих випробувань, хоча більше тестів не проводили.

Перша держава, яка проведе реєстрацію вакцини – Індонезія.

Інформація про користь засобу проти корона вірусу з’явиться лише після вакцинування перших пацієнтів. В Туреччині повідомляють про ефективність на рівні 91 відсотка. Дана держава закупила приблизно 50 мільйонів доз. Три мільйони доз вже були доставлені за адресою.

Більше про новини закупівель можна дізнатися на aeaep.com.ua, де регулярно оновлюється інформація для всіх зацікавлених громадян України.

Post Author: cardiomedservice