Site Loader
г. Винница, ул. Шевченка 14

Фондовабіржаелектроенергії УЕБ – церинок, наякомуелектричнаенергіякупуєтьсяабопродається, першніжвінпоставляєтьсячерезмережіелектропередачірозподільнімережідлякінцевихкористувачів (тобтодляіндивідуальнихклієнтівабобізнес). Угодиможутьбутичистофінансові (якщопродукткупуєтьсяіперепроданівроботіторгових) абоможутьзакінчитисяфізичноюпоставкоюкінцевимспоживачамчерезмережіелектропередачірозподільнімережі.

Угоди можуть відбутися:

  1. в рамках інституційної біржі,
  2. в рамках ринку неорганізованим (так званий «позабіржовий ринок»), повністю з двох сторін або через брокера (чартерне агентство або брокер)
  3. У зв’язку з лібералізацією ринку електроенергії в Україні, почали розглядати електроенергію як товар. Однак, потрібна була структура, в рамках якої угоди продажу та купівлі електроенергії могли б проходити в безпечній і прозорій. Тому з ініціативи Міністра фінансів була створена в 2010 році товарна біржа енергії в Україні.

УЕБ пропонує однаковий доступ всіх учасників обороту енергії до інформації про ринок, що дозволяє навчати ціну рівноваги на ринку. Перевагою установи, як TGE є те, що правила укладання угод на цьому ринку є явні, прозорі і однакові для всіх учасників. Торгівля електроенергією (або газом) в рамках такого ukształconego ринку, як TGE значно знижує витрати на переговори і забезпечує гнучкість цін , так як учасників навколо однієї торгової платформи і автоматичного пошуку оптимальної пропозиції.

Учасниками цього ринку є:

  • виробники електроенергії, які продають вироблену енергію
  • постачальники електричної енергії, тобто осіб, які продають електроенергію кінцевим клієнтам (це, наприклад, постачальники з офісу, або альтернативні продавці ).
  • бізнес маркетинг, тобто торговці енергії, які купують енергію, щоб її потім продати іншим учасникам ринку (а не клієнтам).
  • оператори систем передачі і розподілу енергії.

Інформація о цінах на газ

Середня ціна на газ щомісячного ресурсу розраховується шляхом ділення загальної суми угод, укладених на Українській енергетичній біржі, включаючи ПДВ з купівлі-продажу цього ресурсу, на суму продажів і покупок цього ресурсу на основі результати угод, укладених за весь період її реалізації.

На офіційному сайті біржи можна подробно подивитися графік змін цін газу та нафти: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ 

Post Author: cardiomedservice